Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

Informacja

14 stycznia, 2021

Informujemy, że od dnia 18 stycznia 2021r. na terenie Gminy Rudniki realizowane będą usługi publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Zostaje także wznowiona nauka stacjonarna dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
W ramach ww. usług gmina zapewni bezpłatny transport i opiekę  w czasie przewozu dzieci/uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rudniki, których droga z domu do szkoły przekracza odpowiednio 3 lub 4 km.

Zgodnie z art. 32 ust. 5 i art. 39 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe, gmina ma obowiązek zapewnić bezpłatny transport i opiekę dziecku:
-  z klasy 0 - IV, którego droga z domu do szkoły przekracza odległość 3 km,
- z klasy V – VIII, którego droga z domu do szkoły  przekracza 4 km.

Dzieci zamieszkałe poniżej ustawowo przewidzianego progu 3-4 km odległości od szkoły również będą mogły skorzystać z publicznego transportu zbiorowego. Wówczas należy wykupić bilet jednorazowy lub miesięczny u kierowcy autobusu, a którego cena kształtuje się następująco:
- cena biletu jednorazowego ulgowego na trasie o długości do 10 km -1,79 zł brutto,
- bilet miesięczny ulgowy -51,00 zł brutto.

Linia 1.png
Linia 2.png
Linia 3.png

Pliki do pobrania:

PDFLinia 1.pdf
PDFLinia 2.pdf
PDFLinia 3.pdf
 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).