Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

II ETAP PROJEKTU

20 listopada, 2020

Trwają prace przy realizacji projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej w Jaworznie Bankowym i wodociągu w Słowikowie”.

Z końcem sierpnia br. zakończyły się prace budowlane przy budowie wodociągu w Słowikowie, a w chwili obecnej Firma „ECOKOM” rozpoczyna budowę kanalizacji sanitarnej  w Jaworznie Bankowym - na odcinku od „Złotej Kaczki” do wiaduktu kolejowego . W ramach inwestycji powstanie kolektor sanitarny długości 1 947 m, do którego zostanie podłączonych 41 przydomowych pompowni ścieków. Ścieki z podłączonych posesji zostaną skierowane do oczyszczalni w Rudnikach.

Według zapewnień wykonawcy w roku bieżącym będą wykonane roboty ziemne, a w następnym montaż urządzeń w pompowniach przydomowych.  

Planowany termin zakończenia całego projektu przypada na wrzesień 2021 roku.

            Realizacja całego projektu jest możliwa dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju  Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Loga PROW i UE.jpeg

Budowa kanalizacji.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).