Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Gminny Trening Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

08 października, 2020

Na boisku sportowym w Cieciułowie, dnia 3 października 2020 roku, odbył się Gminny Trening dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na nowym torze CTiF. W ćwiczeniach udział wzięły cztery drużyny młodych druhen i druhów z jednostek OSP z Żytniowa, Rudnik a także dwie drużyny z Cieciułowa.

Spotkanie odbyło się pod bacznym okiem Komendanta Gminnego Jana Stasiaka, który rozpoczynając spotkanie złożył meldunek obecnemu na miejscu Wójtowi Gminy Rudniki Grzegorzowi Domańskiemu oraz powitał Panią Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzatę Preś. To właśnie dzięki wsparciu finansowemu z GOPS Rudniki możliwe było przeprowadzenie szkolenia dla obecnych MDP oraz zakup nowego toru bojowego CTiF i hydronetki.
Po wykonaniu meldunku, Komendant Gminny rozdał uczestnikom treningu indywidualne środki ochrony osobistej przeciw wirusowi Sars-CoV-2, a następnie przeprowadził musztrę pokazową dla młodych strażaków.  Trening zrealizowany został pod dowództwem druha Marcina Ośródki – naczelnika OSP Cieciułów. Zaczęło się od intensywnej rozgrzewki, by następnie sprawnie i bez kontuzji móc pokonać tor bojowy.

Trening zrealizowany został w celu rozpowszechniania zdrowego trybu życia, bez używek oraz środków dopingujących, a także by młodzi druhowie nie zapomnieli o swoich macierzystych jednostkach i tym, z czym borykają się ich starsi koledzy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Ćwiczenia zakończyły się integracyjnym spotkaniem przy ognisku, gdzie druhowie mieli wykonać ostatnie zadanie – upiec sobie kiełbaski.

Na zakończenie, druhowie z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali jeszcze drobne upominki i z radością wrócili do domów.

 

 

 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).