Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Gminny Dzień Seniora – Rudniki 2023

23 października, 2023
W miniony weekend w Gminie Rudniki odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora zainicjowanego przez wójta Grzegorza Domańskiego jeszcze w 2022 roku i zgodnie z ówczesną zapowiedzią kontynuowanego również w kolejnych latach. Seniorzy mieli możliwość dwudniowego świętowania uczestnicząc w spotkaniu zorganizowanym w Ośrodku Kultury w Rudnikach oraz korzystając z zorganizowanego wyjazdu do Ogrodu Botanicznego - Arboretum Wojsławice. Jak podkreślał witając gości wójt Grzegorz Domański seniorzy to grupa społeczna, która zasługuje na szczególną uwagę i docenienie ze strony zarówno władz samorządowych, ale także całego społeczeństwa gdyż to właśnie im w dużej mierze zawdzięczamy wieloletnią pracę na rzecz rozwoju gospodarczego państwa, ale także naszego osobistego, bo to właśnie dzisiejsi seniorzy wychowywali nasze młodsze pokolenia i torowali drogę dając nam szansę na kształcenie się i rozwój osobisty. Planując wszelkie działania jako samorząd gminny zwracamy uwagę na to, aby wszelkie inicjatywy mogły służyć jak najlepiej każdej grupie wiekowej naszego społeczeństwa, uwzględniając przy tym już na etapie planowania, aby wszystkie przedsięwzięcia były odpowiednio dostosowane dla osób w różnym wieku. W naszej gminie realizowane jest wiele inwestycji jak np. nowe drogi alternatywne dla tych o dużym natężeniu ruchu, bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe bardziej wydajne oświetlenie, i wiele innych, które mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania dla seniorów. Ponadto powstają miejsca jak tężnia, zagospodarowane parki, parkingi, miejsca przyrodniczo - rekreacyjne, odnawiane i wzbogacane w nowoczesną infrastrukturę są obiekty, z których również na co dzień korzystają seniorzy. W najbliższym czasie realizowane będą również kolejne duże przedsięwzięcia wśród których jest m.in budowa Domu Seniora w Rudnikach.
Podczas sobotniego spotkania szczególną uwagę zwrócono na aspekt bezpieczeństwa seniorów, zapobiegania zagrożeniom skierowanym często właśnie w tę grupę wiekową. W tym zakresie szereg bardzo przydatnych informacji przygotował i przedstawił w prelekcji dzielnicowy, starszy aspirant Andrzej Materak z Posterunku Policji w Praszce. Seniorzy mogli zapoznać się z przykładami najczęściej stosowanych przez oszustów sposobów wyłudzeń i innych przestępstw skierowanych właśnie docelowo w grupę starszych osób. Dzielnicowy Andrzej Materak tłumaczył w jaki osób najskuteczniej unikać zagrożeń i jak bronić się w przypadku gdy zostaniemy narażeni na działanie oszustów. Każdy z uczestników spotkania otrzymał również odblaskowe opaski z logiem Gminy Rudniki, które poprzez zwiększenie widoczności osoby poruszającej się po zmierzchu zwiększają również bezpieczeństwo, a niejednokrotnie mogą uchronić od wypadku.
W dalszej części spotkania na wszystkich zgromadzonych w Ośrodku Kultury czekał poczęstunek, występ artystyczny w wykonaniu duetu: Dalia Plewa - Sneka oraz Mariusz Buczek, wspólne biesiadowanie i śpiewanie z Zespołem Folklorystycznym Rudniczanie oraz zabawa taneczna. Wszyscy uczestnicy dziękując za możliwość wspólnego spotkania i mile spędzony czas jednogłośnie podkreślali potrzebę organizowania takich i wydarzeń i już zapowiedzieli swoją obecność na kolejnych edycjach Gminnego Dnia Seniora w Rudnikach.
Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Rudniki w ramach realizacji działań Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych.

 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023
 • Galeria dzień seniora 2023

 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).