Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Gminne wsparcie dla organizacji pozarządowych

07 lutego, 2024

Tradycyjnie rudnicki samorząd przekaże organizacjom pozarządowym działającym na terenie gminy dotacje na różne projekty, przedsięwzięcia oraz inicjatywy, które wpisują się w ich statutowe cele.

W wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Rudniki w 2024 r., w ramach naboru wsparcie uzyskało 5 znanych wszystkim Mieszkańcom organizacji. Komisja konkursowa zweryfikowała przesłane oferty i wsparcie finansowe otrzymają kluby:
- LZS Rudniki
- LZS Żytniów
- LZS Nowy Bugaj
- Akademia sportu Fair Play Rudniki
- Klub Biegacza Falstart.

Łączna kwota przekazanej dotacji to 200 000zł pochodzące z budżetu Gminy Rudniki.

Program współpracy pomiędzy Gminą Rudniki a organizacjami pozarządowymi określa formy, zasady i zakres współpracy a także priorytety zadań publicznych, których realizacja związana będzie z udzielaniem pomocy publicznej.

Priorytetem działań ww. organizacji jest promocja zdrowego trybu życia oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, w tym prowadzenie sportowych szkoleń dzieci i młodzieży oraz rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej.

na główną.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).