Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

Czekamy na szczepionki przeciwko grypie

06 października, 2020

 

akt-szczepienia-grypa_hero-2400x868.jpeg

 

W 2020 roku sezon grypowy zbiega się z czasem pandemii koronawirusa. Tym bardziej wskazana jest profilaktyka, zwłaszcza w grupie osób starszych. W bieżącym roku, tak jak i w poprzednich latach Gmina Rudniki realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia.

W związku z tym, że państwo obejmie bezpłatnymi szczepieniami przeciwko grypie osoby powyżej 75. roku życia, Gmina Rudniki swoją ofertę kieruje do mieszkańców w wieku 60 -75 lat.

Program w całości finansowany jest z budżetu gminy, która w 2020 roku przeznaczyła na ten cel 14 000 zł.

Jednak szczepionka wciąż nie jest jeszcze dostępna w aptekach w naszej okolicy, jak i na terenie całej Polski, dlatego o rozpoczęciu szczepień, będziemy informować na bieżąco.
 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).