Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Biało-czerwona majówka

19 kwietnia, 2021
 
Już za kilka dni, wraz z początkiem maja, obchodzić będziemy Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.
 
Zwracamy się z prośbą o uczczenie tego wyjątkowego czasu poprzez wywieszenie Flagi Polski na państwa posesjach, dając tym samym wyraz patriotyzmu, pamięci, szacunku dla historii naszego kraju i symboli narodowych. Sprawmy, aby nasza gmina podczas majowych świąt przybrała biało czerwone barwy i wyróżniła się jako wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju. Pokażmy, że historia naszego kraju jest dla nas ważna, pamiętamy zarówno o naszych przodkach, jak i pragniemy dawać dobry przykład i przekazywać patriotyczne wartości naszym dzieciom.
 
Przy tej okazji ogłaszamy konkurs na najbardziej udekorowane flagami sołectwo w Gminie Rudniki. Sołectwa, które zadeklarują udział w konkursie i wywiążą się z deklaracji przynajmniej w 50% (w przeliczeniu na ilość gospodarstw) zostaną nagrodzone, a pierwsze trzy, które wykażą się największym zaangażowaniem i wywieszą najwięcej flag w prywatnych posesjach, otrzymają nagrody specjalne, proporcjonalnie do zajętego miejsca.
 
Warunkiem udziału w konkursie jest pisemna deklaracja złożona przez sołtysa do dnia 27.04.2021 r. w Ośrodku Kultury w Rudnikach, do godz. 16. Flagi zostaną przeliczone w dniu 1 maja 2021 r. w obecności sołtysa lub osoby wyznaczonej spośród rady sołeckiej. Wynik obliczony procentowo będzie stanowił wypadkową ilości flag na ilość gospodarstw w sołectwie.
 
majówka 2021.jpegGmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).