Niedziela, 4 czerwca 2023r. | Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Pokaż menu

Biało – Czerwona Majówka w Gminie Rudniki

04 maja, 2023
Urząd Gminy Rudniki / Google Maps Urząd Gminy Rudniki / Google Maps

W konkursie na najbardziej udekorowane flagami sołectwo w gminie Rudniki w bieżącym roku udział wzięło 18 sołectw. Celem konkursu jest uczczenie świąt majowych, popularyzacja flagi Polski jako symbolu narodowego, aktywizacja mieszkańców gminy Rudniki, wzmocnienie tożsamości narodowej.
Spośród zgłoszonych do konkursu uczestników wynik powyżej 50% udekorowanych gospodarstw domowych w stosunku do ich ilości w danej miejscowości osiągnęło aż 13 sołectw, a pozostałym 5 zabrakło tylko niewiele punktów, aby taki pułap procentowy przekroczyć. Warto zaznaczyć, że im większe sołectwo tym uzyskanie wysokiego odsetka jest trudniejsze, ale i tak zauważamy ogromne zaangażowanie i wzrost udziału coraz większej ilości mieszkańców. Doceniając powyższe podejmujemy decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu wg poniższych kryteriów. Minimalną wyjściową stawką na jedno gospodarstwo jest 2 zł. Za przekroczenie poszczególnych progów procentowych przyznajemy poniżej przedstawione kwoty:

1. Próg 100% - nagroda finansowa w wysokości 500 zł.

- Mirowszczyzna
- Mostki - Polesie
- Kuźnica
- Porąbki

2. Próg 75% - nagroda finansowa w wysokości 400 zł.

- Janinów
- Bobrowa
- Jaworek
- Odcinek
- Łazy

3. Próg 50% - nagroda finansowa w wysokości 300 zł.

- Bugaj
- Słowików
- Dalachów (*218x2zł)
- Julianpol

4. Pozostali uczestnicy: 2zł na każde gospodarstwo z wywieszoną flagą
- Żytniów (112x2zł)
- Rudniki (113x2zł)
- Jaworzno (101x2zł)
- Młyny (36x2zł)
- Cieciułów (60x2zł)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za włączenie się w edycję konkursu 2023 i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach wszystkie sołectwa naszej gminy.

Zapraszamy sołtysów do odbierania nagród w GOKSiR Rudniki od 5 maja 2023 r. 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).