Poniedziałek, 5 czerwca 2023r. | Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Pokaż menu

Będzie się działo w Żytniowie

24 marca, 2023

logo leader.jpeg

W dniu 21 marca 2023 r. została podpisana umowa o przyznanie pomocy na realizację operacji pn. „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Żytniowie”. Inwestycja polegać będzie na stworzeniu miejsca spędzania wolnego czasu, pobudzającego aktywność mieszkańców. W ramach zadania w Żytniowskim parku zostaną zamontowane m.in.:

  • plac zabaw dla dzieci,
  • solarna stacja ładowania telefonów komórkowych,
  • samoobsługowa stacja napraw rowerów,
  • lampa solarna,
  • 12 ławek,
  • 2 kosze na śmieci - parkowe,
  • 5 koszy do segregacji śmieci.

Z uwagi na zły stan techniczny istniejących ławek (w ilości 24 sztuki) oraz siatek do piłkochwytów (łącznie 180 mb o wysokości 4 m) zostaną one poddane remontowi i wymianie na nowe w stosunku 1:1. Na przedmiotowym placu wybudowana zostanie również scena plenerowa do występów artystycznych. 

Tytuł: „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Żytniowie”.

Cel operacji: Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę sceny plenerowej oraz montaż elementów małej architektury w Żytniowie.

Działanie: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Planowane efekty operacji: powstanie miejsce rekreacji zachęcające do aktywnego spędzania czasu, przyczyniając się do wzrostu atrakcyjności obszaru oraz współpracy mieszkańców.

Wartość projektu: 156 686,18 zł.

Wartość uzyskanego dofinansowania: 99 699,00 zł.

Planowany termin zakończenia prac: lipiec 2023 r.

Inwestycja możliwa do zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).