Piątek, 30 września 2022r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Róże Powiatu i Wyróżnienia Starosty Oleskiego przyznane

15 czerwca, 2022
Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Wśród wyróżnionych są mieszkańcy naszej Gminy: Krzysztof Kacała i Michał Sekuła.

We wtorek 14 czerwca podczas uroczystej gali wręczono Róże Powiatu 2022, czyli nagrody Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu. Uroczystość odbyła się w hali Zespołu Szkół w Oleśnie.

Róże Powiatu Oleskiego wręczano po dwóch latach przerwy spowodowanej panującą pandemią w Polsce.

Galę uświetnił swoim występem Wind Band.

January 2020/2021 - za zaangażowanie i wzorową pracę społeczną otrzymali z naszej Gminy:

1) Krzysztof Kacała prowadzi Gminną Orkiestrę Dętą w Radłowie. Przygodę z orkiestrą rozpoczął w wieku 12 lat, jako kapelmistrz. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym – specjalność klarnet. Prowadzona orkiestra ma wszechstronny repertuar. Obsługuje dożynki, festyny, biesiady oraz uroczystości kościelne. Orkiestra bierze udział w konkursach i przeglądach, zajmując czołowe lokaty. Pan Krzysztof to pasjonat, potrafi w jednej orkiestrze, łączyć instrumenty i muzyków. Jego maksyma życiowa, to „Muzyka łączy pokolenia…”. Organizuje wyjazdowe warsztaty muzyczne.

2) Michał Sekuła – strażak ochotnik, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie, społecznik, bardzo zaangażowany w pracę na rzecz gminy. Jako prezes jednostki od 2016r. zabiega o jej stały rozwój. W 2019 r. jednostka zakupiła dwa wozy bojowe i świetnie sobie radzi. Aplikuje o wsparcie finansowe na szczeblu województwa i kraju z dużym powodzeniem. Pozyskane środki pozwoliły na doposażenie w specjalistyczny sprzęt strażacki, zakup sprzętu elektronicznego i remont pomieszczenia socjalnego. Pan Michał jest bardzo zapobiegliwy i wytrwały w dążeniu do celu.

Nagrody RÓŻE POWIATU otrzymali:

- Ewa Cichoń i Mirosław Dedyk – autorzy wielu książek o historii Olesna i Ziemi Oleskiej. Są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców powiatu oleskiego

- Agnieszka Hurnik – animator kultury, nauczyciel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu

- Jan Kus – nauczyciel, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych, Inspektor Oświaty i Wychowania, Kierownik Urzędu Rejonowego Administracji Rządowej – to wszystko w Oleśnie.

-Ks. Walter Lenart – absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie, święcenia kapłańskiej przyjął w 1989 r. W 2010 roku został proboszczem parafii Bożego Ciała w Oleśnie, a następnie dziekanem dekanatu oleskiego.

-Siegmund Pchalek – jest pasjonatem muzyki, na jego zaproszenie w Steinfeld, koncertował Wind Band z oleskiego Studium Muzyki Rozrywkowej.

Gratujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.
Gmina Gmina Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).