Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Podsumowanie kadencji 2018-2023

05 kwietnia, 2024
Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy Gminy Radłów

Kadencja 2018-2024 dobiega końca (...) czytaj dalej...

Szanowni Mieszkańcy Gminy Radłów

Kadencja 2018-2024 dobiega końca. Nie był to łatwy czas, który zdominowała epidemia Covid-19, akcja masowych szczepień, wybuch wojny w Ukrainie czy też wzrost inflacji, który znacznie wpłynął na naszą gospodarkę.

Pomimo tych niesprzyjających czynników zewnętrznych udało nam się wiele w Gminie Radłów wykonać. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie umiejętność współpracy z Radą Gminy Radłów, wsparcie i pomoc naszych sołtysów, jednostek OSP, stowarzyszeń i LZS-ów,  zaangażowanie pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych oraz przychylność i wzorowa współpraca z Wami- Mieszkańcami naszej Gminy. Nie było skarg, protestów, a wszystkie kontrowersje i spory udało nam się rozwiązać polubownie. To wielka wartość dodana dla Gminy.

W minionej kadencji wykonaliśmy szereg inwestycji drogowych, także tych dojazdowych do gruntów rolnych, na które pozyskaliśmy sporo środków zewnętrznych. Wykonaliśmy temomodernizacje budynków użyteczności publicznej, zakupiliśmy nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, 3 nowe samochody strażackie dla naszych OSP, wykonaliśmy kompleksową dokumentację na modernizację oczyszczalni ścieków w Sternalicach oraz przygotowujemy tereny pod nowe budownictwo mieszkaniowe w Psurowie.

Sukcesywnie doposażamy nasze placówki oświatowe, dostosowujemy ich funkcjonowanie do zgłaszanych nam potrzeb. Wykorzystujemy do tego pozyskane środki zewnętrzne i krajowe.

Wdrożyliśmy w Urzędzie Gminy punkt obsługi dla Mieszkańców, którzy pragną pozyskać fundusze na wymianę pieców, kompleksowe termomodernizacje czy budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb. Dodatkowo pracownicy urzędu piszą i rozliczają naszym organizacjom pozarządowym wnioski na pozyskanie funduszy zewnętrznych. Tylko w ostatnich 2 latach złożono ponad 60 takich wniosków i pozyskano w ten sposób ponad 350 tyś. zł

Szanowni Państwo… uważam, że robimy dużo, może trochę za mało się tym chwalimy, licząc, że efekty są Państwu widoczne.

Prowadzimy bardzo dobrą współpracę z Powiatem Oleskim, dzięki czemu wiele inwestycji powiatowych jest realizowanych w naszej Gminie przy naszym wsparciu finansowym. Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania kilku przedsiębiorców z terenu Gminy Radłów założyło firmy, a organizacje pozarządowe doposażyły w sprzęt rekreacyjny place w swoich sołectwach. Te pięć lat to nie był czas stracony. Jeśli ktoś na bieżąco interesował się tym, co dzieje się w naszej Gminie z pewnością widzi efekty tej działalności. 

Co do przyszłości…

Drodzy Mieszkańcy, to jej kierunki zostały już niejako nakreślone- nowa władza musi zmierzyć się z realizacją modernizacji i przebudowy oczyszczalni ścieków w Sternalicach. Ponadto w marcu tego roku  złożone zostały wnioski na termomodernizację centrum rekreacyjno - kulturalnego w Wichrowie oraz na doposażenie w sprzęt dla naszych jednostek OSP. Przed nami realizacja projektu dla naszych przedszkoli na prawie 500 tyś. zł, gdzie umowa na dofinansowanie lada moment zostanie podpisana. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu rewitalizacji dla Gminy Radłów. Przyjęcie tego dokumentu pozwoli na pozyskanie kolejnych jakże ważnych dla nas środków zewnętrznych. To wszystko się już dzieje…

Drodzy Mieszkańcy- tak na zakończenie z całego serca - jako Wójt tej Gminy - chciałem Państwu podziękować za wszelką pomoc, wspieranie naszych inicjatyw, ale także za konstruktywną krytykę, gdyż pozwala ona ukierunkować nasze działania w stronę Państwa oczekiwań. Dobro moich Mieszkańców oraz umiejętność dialogu z Wami była dla mnie zawsze priorytetem.

Dziękuję

Włodzimierz Kierat Wójt Gminy Radłów
Gmina Gmina Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).