Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Od 18 stycznia wznowione będzie nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych

12 stycznia, 2021

"Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych" - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Jak podkreślił, w Polsce mamy obecnie do czynienia ze stabilną sytuacją, jeśli chodzi o rozwój epidemii. "Wszędzie w Europie widać narastającą III falę. Widzimy w Czechach i na Słowacji, że sytuacja ulega pogorszeniu" - powiedział w poniedziałek minister. Zauważył, że kraje ościenne wydłużają termin trwania wprowadzonych obostrzeń, podejmują "konserwatywne i asekuracyjne" decyzje.

Tymczasem w Polsce - jego zdaniem - sytuacja jest stabilna. "Nie mamy żadnego skoku zachorowań. Nie mamy dynamicznego wzrostu czy zgonów, czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów, łóżek nadal waha się poniżej 50 proc." - powiedział. Podkreślił też, że biorąc pod uwagę wykorzystanie łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19, istnieje duży bufor bezpieczeństwa.

"Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców" - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół" - zaznaczył.

Przypomniał, że w porozumieniu z resortem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym wypracowane zostały wytyczne w sprawie bezpiecznego prowadzenia nauczania w dobie epidemii.

Jak poinformował minister edukacji, decyzja w sprawie ewentualnego utrzymania dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców tej grupy dzieci będzie podejmowana przez resort pracy.

źródło: PAP

  • Powiększ zdjęcieGmina Gmina Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).