Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Nowy projekt językowy dla uczniów klas VII i VIII

15 grudnia, 2020

Od nowego roku kalendarzowego 2021 Publiczna Szkoła Podstawowa w Radłowie weźmie udział w projekcie pn. „Deutsch AG”.

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie klas siódmych i ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie

 

W dzisiejszym świecie posługiwanie się językami obcymi, w mowie i piśmie jest cenną zaletą. Przepisy prawa pozbawiła uczniów klasy VII I VIII możliwości nauki  języka mniejszości narodowej- niemieckiej, w przypadku, gdy drugim nauczanym językiem obcym w szkole, jest język niemiecki.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów oraz oczekiwaniom rodziców, przy wsparciu Gminnego Koła DFK, szkoła w Radłowie będzie realizowała Projekt  Edukacyjny „Deutsch AG”. Projekt ten skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, którzy do klasy VI uczyli się języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej. Podstawą tego Projektu jest  program do nauczania języka niemieckiego, jako języka obcego, który został rozszerzony o treści realioznawstwa Niemiec.

Zajęcia, w wymiarze 2 dodatkowych godzin tygodniowo będą odbywać się nieodpłatnie na terenie szkoły lub on-line w przypadku ograniczenia funkcjonowania szkoły ze względu na sytuację epidemiologiczną. Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest liczebność grupy od 5 do 15 osób. Planowany czas rozpoczęcia zajęć około 15 lutego 2021 r.

Chętnych do wziąć udziału w Projekcie prosi się o szybkie podjęcie decyzji, wypełnienie karty zgłoszenia dziecka w projekcie  i przesłanie lub przekazanie jej do Dyrektora Szkoły.

Druk zgłoszenia w załączeniu.

 

  • Powiększ zdjęcieGmina Gmina Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).