Piątek, 27 stycznia 2023r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

Koronawirus- lista nowych restrykcji

23 października, 2020

Od soboty (24 października) cała Polska będzie czerwoną strefą.

Lista nowych restrykcji:

- Nauka zdalna w szkołach podstawowych od klasy czwartej do ósmej, młodsze dzieci nadal uczą się stacjonarnie.

- W godzinach od 8 do 16 dzieci nie mogą same przemieszczać się, tylko pod opieką dorosłego.

- Ograniczenie działalności lokali gastronomicznych (restauracje, kawiarnie, puby) - będą zamknięte dla klientów, będą mogły działać jedynie na wynos.

- Zakaz wszelkiego rodzaju aktywności w grupie powyżej pięciu osób (nie dotyczy rodzin mieszkających razem i pracowników).

- Seniorzy powyżej 70 roku życia nie powinni się przemieszać i wychodzić z domu. 

- Zamknięcie sanatoriów (z możliwością dokończenia obecnych turnusów).

Ponadto w całym kraju będą obowiązywały obostrzenia wprowadzone już wcześniej w czerwonej strefie:

- Liczba osób w placówkach handlowych uzależniona jest od wielkości sklepu: dla sklepów  o powierzchni do 100 m2 - pięć osób na kasę, a dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni - jedna osoba na 15 m kw.

- Zakaz organizacji imprez okolicznościowych m.in. wesel i konsolacji. Współzawodnictwo sportowe, zajęcia i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.

- W szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach nauka odbywa się w pełni zdalnie.

- Działalność aquaparków i basenów poza hotelami jest całkowicie zawieszona.

- Zawieszona jest działalność wesołych miasteczek, parków rozrywki oraz parków rekreacyjnych.

- Nie mogą działać siłownie ani kluby fitness.

- Kina muszą udostępnić widzom co drugie miejsce na widowni, z tym, że nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc. Widzowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

- W kościołach obowiązuje limit jedna osoba na 7 m2.

- Ograniczenia dotyczą także transportu publicznego. Pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi: 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej dla danego pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych. Pasażerowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

- W salonach fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Ponadto, od soboty (24 października) cała Polska będzie czerwoną strefą.   PAMIĘTAJMY O BEZWZGLĘDNYM STOSOWANIU DYSTANSU SPOŁECZNEGO, DEZYNFEKCJI ORAZ ZASŁANIANIU UST I NOSA.

  • Powiększ zdjęcie
Gmina Gmina Radłów

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).