Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Informacja dotycząca funkcjonowania placówek oświatowych

28 października, 2020

Szanowni Mieszkańcy!

W ostatnich dniach kilku pracowników naszych placówek oświatowych zostało skierowanych na kwarantannę, w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Wśród tych osób jest na chwilę obecną jedna osoba z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. Pozostałym osobom sukcesywnie pobierane są wymazy w celu zdiagnozowania ewentualnego zarażenia.

W związku z powyższym działalność  Oddziału Zamiejscowego  w Wichrowie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie została zawieszona. Przedszkole będzie nieczynne do dnia 4 listopada 2020 r.

Zgodnie z wytycznymi, kwarantanną objęte są osoby skierowane na test, a placówka prowadzi w dalszym ciągu działalność. Zatem w Publicznym Przedszkolu w Sternalicach, Oddziale Zamiejscowym w Nowych Karmonkach oraz Oddziale Zamiejscowym w Radłowie mogą być prowadzone regularne zajęcia. Prosi się jednak rodziców aby kontrolowali stan zdrowia swoich dzieci.

Co do pracy pozostałych szkół i przedszkoli nie ma ze strony sanepidu żadnych zaleceń. Zajęcia odbywają się normalnie.

Zwracam się z prośbą  o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji otrzymywanych głównie za pomocą mediów społecznościowych.

Realnie oceniajmy zagrożenie, a przede wszystkim dbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich.

  • Powiększ zdjęcie
Gmina Gmina Radłów

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).