Piątek, 28 stycznia 2022r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Drzewo Pamięci

26 października, 2021
Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W piątek 22 października br. odebraliśmy nietypowy prezent z rąk wyjątkowego gościa z Niemiec. Pan Gerd Palwitz ofiarował Gminie Radłów drzewo mamucie na pamiątkę pobytu w naszej gminie w latach 1919-1921 u  leśniczego Paula Grußdorfa.

Pan Gerd Palwitz jest autorem monografii rodu Grußdorf, który to wywodzi się z miejscowości, w której obecnie mieszka autor. Szukając śladów przeszłości opisywanego w swojej książce rodu, dotarł aż do naszej maleńkiej gminy. Pierwsze nasze spotkanie miało miejsce w ubiegłym roku, kiedy to Palwitz przyjechała spod Berlina do Radłowa i poprosił o pokazanie naszych lasów, leśniczówek i o możliwość spotkania się z osobami znającymi lokalną historię. Tak narodziła się przyjaźń z Panem Rainholdem Kotwicem i więź  z Gminą Radłów.

W tym roku Pan Palwitz przyjechał po odnalezione w Państwowym Archiwum w Częstochowie dokumenty i ofiarował na pamiątkę mienionych wydarzeń drzewo mamucie. Mamutowiec został wspólnie z Panem Wójtem, Panem Kotwicem i Panią Teresa Gielsok zasadzony w Ligocie Oleskiej.
Gmina Gmina Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).