Czwartek, 11 sierpnia 2022r. | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha
Pokaż menu

Dowóz na szczepienia

23 lutego, 2021
Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Panorama Radłowa / Tomasz Nycz / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Gmina Radłów prowadzi dowóz osób na szczepienia, które z racji wieku i przyczyn obiektywnych nie są w stanie same dotrzeć do punktu szczepień.

Szczegóły w załączeniu.

Od 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Drogi Seniorze masz 3 możliwości rejestracji na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 9892.

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień (lista punktów w załączeniu)

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. 

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Co ważne- Gmina Radłów zapewnia dowóz na szczepienia dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu).

W celu uzgodnienia zasad transportu należy się skontaktować z Urzędem Gminy Radłów  pod nr tel. 3359904 lub 05 w godz. od 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku. Osoba do kontaktu: Sylwia Kus
Gmina Gmina Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).