Zjazd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Zjazd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
W dniu 25 kwietnia br., w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach odbył się Zjazd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W Zjeździe uczestniczyli delegaci oraz przedstawiciele z jednostek OSP Gminy Praszka a także zaproszeni goście min:
1. Stanisław Belka - V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oleśnie;
2. mł.bryg. Kamil Pęcherz – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnie;
3. Bogusław Łazik Przewodniczący Rady Gminy w Praszce.
4. Jarosław Tkaczyński – były Burmistrz Praszki
Celem Zjazdu było podsumowanie pięcioletniej działalności Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP, zatwierdzenie nowego składu Zarządu Oddziału Gminnego, wybór Komisji Rewizyjnej, delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz podjęcie uchwał na nową kadencję. Jednogłośnie również zostało przyjęte absolutorium dla ustępującego Zarządu.
Skład nowo wybranego Zarządu przedstawia się następująco:
• Prezesem Zarządu M-G ZOSP RP w Praszce został: Włodzimierz Stochniałek;
• Wiceprezesi: Janusz Jarząb, Piotr Jarząbek;
• Komendant Gminny – Jarosław Zalewski;
• Sekretarz – Teres Łazik;
• Skarbnik – Leszek Grygiel;
• Członek Prezydium – Marian Hombek;
• Członkowie zarządu – Michał Gierak, Mateusz Wicher, Piotr Wawrzyniak, Łukasz Sieradzki, Dariusz Sieradzki, Krzysztof Stochniałek, Artur Banatkiewicz, Mariusz Istek, Sebastian Majka, Rafał Juszczak, Błażej Kanas, Mateusz Janicki, Patyk Koziołek, Jarosław Woźniak, Sebastian Zawadzki, Michał Bardelski, Amadeusz Rzepka, Wiktor Pokorski, Wiktor maorawia, Łukasz Jarząbek, Kinga Jachymska, Ryszard Pawlica, Tomasz Płonka, Adrian Garncarek, Artur Orzeszyna, Piotr Paweczyk, Teresa Łazik.
Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oleśnie zostali: Mariusz Jachymski, Dawid Panowicz, Magdalena Łapucha, Konrad Biedal, Kamila Jura, Damian Smugowski, Mateusz Janicki.
Przedstawicielami do Zarządu Powiatowego zostali:
Włodzimierz Stochniałek, Janusz Jarząb, Piotr Jarząbek, Jarosław Zalewski, Marian Hombek.
W imieniu nowo wybranego Zarządu - Prezes Włodzimierz Stochniałek podziękował za zaufanie i wybór oraz zobowiązał się do kontynuacji działań służących poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy Praszka oraz współpracy ze wszystkimi podmiotami i instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa. Szczególnie podziękował strażakom ochotnikom za zaangażowanie i codzienną gotowość do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.
Głos zabrali również zaproszeni goście przybyli na zjazd, którzy w ciepłych słowach wyrazili podziękowanie i szacunek, gratulując dotychczasowej działalności obecnemu zarządowi zaś nowo wybranemu życzyli wytrwałości i powodzenia w dążeniu do realizacji postawionych sobie celów, wyrażając nadzieję na dalszą, owocną współpracę.





