Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Koniec prac budowlanych na krytej pływalni.

07 października, 2020

Logo-FEPR-RP-Opolskie-EU-basen.jpeg

We wrześniu br. dokonano końcowego odbioru robót budowlanych przy realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa pływalni krytej w Praszce” – rewitalizacja zdegradowanego budynku przywracająca i podtrzymująca jego funkcje. Prace budowlane były realizowane w okresie od 18.09.2018 r. do 07.09.2020 r.

Obecnie trwają prace wewnątrz obiektu polegające na dostawie i montażu m.in. mebli, kabiny sauny, oraz inne wyposażenie ruchome niezbędne do użytkowania pływalni a także elementy wystroju wnętrz.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa i problemy logistyczne nią wywołane, wykonawcy nie są w stanie dotrzymać terminów dostaw niektórych elementów wyposażenia, stąd pływalnia będzie mogła zostać otworzona dla klientów najwcześniej 2 listopada 2020 r.

Nasza pływalnia będzie nosić nazwę NEMO, zgodnie z wynikiem ogłoszonego konkursu na nazwę pływalni i będzie otwarta 7 dni w tygodniu.

Parametry techniczne obiektu:

 1. Kubatura budynku: 10 702 m3
 2. Powierzchnia użytkowa: 1 792 m2
 3. Wyposażenie podstawowe:
  1. Niecka pływacka wykonana ze stali nierdzewnej  o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości 1 ÷ 2 m oraz wyposażona w oświetlenie podwodne;
  2. Brodzik dla dzieci wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody  52 m2 i głębokości 0,35 m i wyposażony w atrakcje wodne (jeżyk i grzybek wodny oraz zjeżdżalnia Słonik);
  3. Plaża wypoczynkowa;
  4. Sauna sucha (fińska) wraz z balią schładzającą i własnym węzłem sanitarnym;
 4. Wyposażenie dodatkowe:
  1. System elektronicznego naliczania opłat;
  2. Suszarki do włosów;
  3. System nagłośnienia strefowego;
  4. Monitoring obiektu;
 5. Dostosowanie dla osób niepełnosprawnych:
  1. Odrębna szatnia dla osób niepełnosprawnych;
  2. Podnośnik do opuszczania do wody;
  3. Sprzęt rehabilitacyjny do zajęć w wodzie;
 6. Instalacje:
  1. System wentylacji mechanicznej;
  2. Technologia uzdatniania wody oparta na filtracji wody filtrami podciśnieniowymi i dezynfekcji wody podchlorynem sodu, korektorem PH i naświetlaniem lampami UV;
  3. Odzysk ciepła ze ścieków;
  4. Ogrzewanie obiektu oparte na mikrokogeneracji oraz kotłach kondensacyjnych.

Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu gminy oraz Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014÷2020.

 

 
Gmina Gmina Praszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).