Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Komunikat RSO: Ostrzeżenie przed oszustami

30 listopada, 2022
Fragment Rynku - Praszka / MOs810 - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Fragment Rynku - Praszka / MOs810 - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających metodą "na policjanta " oraz metodą "na kuriera". Przestępcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Przesyłają także wiadomości SMS z informacją o rzekomym wstrzymaniu dostawy paczki ze względu na jej niedopłatę.

Pamiętaj: Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętaj: Nigdy nie klikaj linków przesłanych w wiadomościach SMS, które wzbudzają wątpliwość, nie instaluj nieznanych aplikacji w smartfonie lub innym urządzeniu, za pomocą którego korzystasz z bankowości mobilnej, nie podawaj haseł, PIN-ów ani kodów dostępu na stronach, do których link przyszedł w wiadomości SMS, zrezygnuj z wykonania transakcji gdy cokolwiek wzbudzi Twoją wątpliwość.

Komunikat jest ważny od 30-11-2022 11:15:00 do 30-11-2022 23:59:00

Strona została wygenerowana automatycznie w oparciu o dane z Regionalnego Systemu Ostrzegania
Gmina Gmina Praszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).