Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Burmistrz nagrodził prymusów

03 października, 2022

W czwartek 29 września, podczas sesji rady miejskiej, burmistrz Jarosław Tkaczyński oraz Bogusław Łazik, przewodniczący rady, wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych gminy Praszka w roku szkolnym 2021/2022.

- Stypendia otrzymało dwanaście osób - powiedział burmistrz Tkaczyński.

Nagroda finansowa za bardzo dobre wyniki w nauce i godne reprezentowanie szkół w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych to 1500 złotych. Będzie wypłacana przez 10 miesięcy nauki po 150 złotych.

Stypendyści dodatkowo uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

- Z dużą przyjemnością wręczę te nagrody, choć mam świadomość, że są one skromne - stwierdził burmistrz Tkaczyński. - Gratuluję wam waszych osiągnięć i dziękuję za godne reprezentowanie Praszki poza szkołą.

W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół z Praszki (SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 4), Strojca (Zespół Szkolno-Przedszkolny) oraz Kowali.

Najwięcej, bo aż 4 prymusów jest z „Trójki”. To Julia Uznańska, Anna Uznańska, Barbara Wanowska oraz Zofia Glinka. Ta pierwsza nie mogła odebrać nagrody, bowiem uczy się już w    IX Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Opolu. Pozostałe zjawiły się na uroczystości wraz z dyrektorką Patrycją Belką.

- Julkę, Anię i Basię trudno dogonić, bo znakomicie biegają - wyjaśniła pani dyrektor. - Z kolei Zosia z powodzeniem startuje w zawodach kolarskich nawet na szczeblu krajowym. Wszystkie miały świadectwa z czerwonym paskiem.

„Dwójka” ma troje stypendystów. Są nimi: Mateusz Krzemiński, Zuzanna Dyrda oraz Martyna Dziaczuk.

- Zuzia rozwija się muzycznie, zaś Martyna kandyduje do nagrody marszałka województwa opolskiego „Prymus Opolszczyzny” - wyjaśniła dyrektorka Iwona Ignaczak.

Natomiast Mateusz (nieobecny na sesji - wyróżnienie odebrał tata) aktualnie uczy się w IX Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Opolu i gra w piłkę nożną w trampkarzach miejscowej Odry.

Emil Mistygacz i Maja Szczecińska, absolwenci SP nr 4 w Praszce, kontynuują naukę poza powiatem oleskim, więc na uroczystości reprezentowała ich dyrektorka Emilia Olszowa.

- Emil to umysł ścisły, kocha matematykę i fizykę - powiedziała pani dyrektor. - Natomiast Maja jest duszą artystyczną. Niedawno zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie piosenki w Macedonii.

Dwie stypendystki ma Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strojcu. Weronika Jura i Lena Kos odebrały nagrody w towarzystwie dyrektorki Haliny Kowalczyk.

Listę wyróżnionych uzupełnił Paweł Niedźwiecki z SP w Kowalach.

- W ubiegłym roku szkolnym był dwukrotnym mistrzem województwa w siatkówce - wyjaśniła Karolina Kryściak, dyrektorka szkoły. - Halowej oraz plażowej.

A.S.

 

 • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści • Galeria 2022 - Stypendyści 

Fot. A.S.
Gmina Gmina Praszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).