Poniedziałek, 5 czerwca 2023r. | Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Pokaż menu

Zapraszamy na II Oleską Olimpiadę Przedszkolaka i Dzień Dziecka!

17 maja, 2023
W niedzielę zapraszamy na Stadion Miejski w Oleśnie, na którym odbędzie się II Oleska Olimpiada Przedszkolaka oraz Dzień Dziecka!
_46A8670.jpeg

Podczas wydarzenia będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Kornelii Kalus z Kujakowic Górnych. Dziewczynka choruje na autyzm, nie potrafi mówić, dodatkowo cierpi na nerwiakowłókniakowatość typu I. Kornelia jest pod stałą opieką neurologiczną i psychiatryczną. Celem zbiórki jest pokrycie leczenia oraz jak największej liczby godzin rehabilitacji (koszt to około 7,5 tys. zł). Obie te rzeczy są niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Kornelia jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Profil Kornelii na stronie Fundacji można znaleźć: TUTAJ

 
Warto przyjść i pomóc!

Oleska Olimpiada Przedszkolaka to wydarzenie zainicjowane i organizowane przez oleskie kluby sportowe, tj. ArKademię Tenisa, UKS Koronę Olesno, UKS Gwiazdę Olesno i OKS Olesno (oraz Akademię OKS Olesno), przy współudziale Gminy Olesno. W tym roku dołączyła również 'Charyzma Olesno - gimnastyka artystyczna'.

Zeszłoroczna, pilotażowa edycja Olimpiady przyciągnęła ponad 90 przedszkolaków z siedmiu oleskich przedszkoli, którym z trybun przyglądali się bliscy, kibicując i dopingując swoim pociechom!

 
Podczas tegorocznej edycji przedszkolaki poprzez zabawę będą rywalizować ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych opartych m.in. na równowadze, celności i szybkości. Konkurencje będą nawiązywać do dyscyplin sportowych takich jak tenis ziemny, lekkoatletyka, siatkówka, gimnastyka i piłka nożna.

 
Równocześnie podczas tego wydarzenia będą się odbywały turnieje piłki nożnej, do których zgłosiło się aż 30 drużyn! Wydarzenie swoim patronatem objął Opolski Związek Piłki Nożnej.


Druga część wydarzenia to już festyn rodzinny z okazji DNIA DZIECKA, podczas którego na placu za basenem przygotowane będą darmowe dmuchańce, animacje, gry i zabawy, występy młodych wokalistów, malowanie twarzy, pokaz sztuki fryzjerskiej oraz samochód strażacki!

Za 'Oleską Laguną' będzie można także zakupić kiełbasę z grilla, ciasto, kawę herbatę i inne łakocie!
 

Serdecznie zapraszamy!
plakat.jpeg
 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).