Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze!

02 czerwca, 2023

Już w tę niedzielę 4 czerwca 2023 r. zapraszamy na Stadion Miejski w Oleśnie, gdzie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

26 drużyn (około 260 zawodników i zawodniczek) z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będzie rywalizować ze sobą o tytuł Mistrza Gminy!

Oprócz emocjonującej rywalizacji strażaków, dodatkowo dla najmłodszych widzów przygotowanych będzie wiele atrakcji takich jak malowanie twarzy, animacje, czy dmuchańce! 

Ponadto, podczas wydarzenia każdy uczestnik będzie mógł uzyskać kompleksowe informacje o rozwoju w Siłach Zbrojnych RP, zapoznać się z różnymi ścieżkami rozwoju dostępnymi w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, jak również służby zawodowej. Punkt informacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji z Opola będzie zlokalizowany przy stadionie.

Podczas zawodów odbędzie się również prezentacja historycznego sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu jednostek Gminy Olesno. Będzie można zobaczyć m.in.:

  • sikawkę konną z 1904 roku z OSP Broniec,
  • śląskie umundurowanie historyczne z OSP Broniec,
  • sikawkę przenośną z OSP Wachowice,
  • przedwojenną motopompę typu Flander z OSP Łomnica,
  • hełmy bojowe z kolekcji czapek i hełmów służb mundurowych z OSP Borki Wielkie. 

Tegoroczne zawody strażackie są wyjątkowe również z innego powodu. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz KORNELII KALUS z Kujakowic Górnych. Dziewczynka choruje na autyzm, dodatkowo cierpi na nerwiakowłókniakowatość typu I. Kornelia jest pod stałą opieką neurologiczną i psychiatryczną. Zbiórka prowadzona będzie w drodze loterii fantowej. Każdy chętny może zakupić cegiełkę z numerkiem i w ten sposób pomóc Kornelii i jej rodzicom pokryć koszty leczenia oraz rehabilitacji. Kornelia jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Warto pomagać!

!! SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!

plakat zawody.jpeg
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).