Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Zapraszamy do kibicowania podczas 94. Mistrzostw Polski w biegach przełajowych!

17 października, 2022

Razem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Stowarzyszeniem Atelier Sportu zapraszamy Państwa do kibicowania zawodnikom biorącym udział w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbędą się już 26 listopada 2022 r. w miejscowości Leśna w gminie Olesno. W dniu wydarzenia zapewniona będzie transmisja online w postaci live streamingu!

W Oleśnie pojawi się blisko 1000 uczestników z całej Polski, którzy na przełajowej trasie w Leśnej będą walczyć o medale i kwalifikację do reprezentacji Polski podczas 28. Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które odbędą się 11 grudnia 2022 r. w Turynie (Włochy).

Wydarzenie to będzie niesamowitą okazją do promocji gminy Olesno, jak również całego województwa opolskiego, jako regionu, który nie boi się sportowych wyzwań, popularyzuje lekką atletykę i sukcesywnie wspiera polskich lekkoatletów w ich drodze po wymarzone medale.

Dzięki temu wydarzeniu również i obiekty świadczące usługi hotelarskie na terenie gminy Olesno, jak i całego powiatu oleskiego będą miały sporo pracy, bowiem na dzień dzisiejszy zawodnicy i ich trenerzy dokonali już ponad 500 rezerwacji miejsc noclegowych!

W grudniu 2020 r. Gmina Olesno stanęła przed jednym z największych sportowych wyzwań - organizacji 90. Mistrzostw Polski w maratonie mężczyzn oraz 40. Mistrzostw Polski w maratonie kobiet. Uwzględniając fakt, iż na przygotowanie tego wydarzenia Gmina miała wtedy niespełna trzy tygodnie, bez wątpienia zakończyło się ono niesamowitym sukcesem logistycznym, organizacyjnym i sportowym! Dlatego też, przy organizacji przełajowych Mistrzostw Polski będziemy ponownie starać się wpisać na kartach historii sportu oraz lekkiej atletyki jako organizator przełajów na najwyższym poziomie!

Gmina Olesno, poprzez organizację na Stadionie Miejskim w Oleśnie Mistrzostw Polski w maratonie w 2020 r. oraz tegorocznych, przełajowych Mistrzostw Polski w Leśnej stanie się jedyną gminą w Polsce, która miała okazję zorganizować Mistrzostwa Polski zarówno w maratonie, jak i przełajach.

mistrzostwa plakat.jpeg

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).