Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

Wspomnienie Papieża Polaka

04 listopada, 2020

Dokładnie 42 lata temu, 16 października 1978 roku, kardynał Karol Wojtyła został Papieżem Janem Pawłem II. Na pamiątkę tego wydarzenia, tak jak i w pozostałe, symboliczne dni związane z Papieżem Polakiem, pod pomnikiem papieskim w Oleśnie, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z z-cą Jerzym Chęcińskim, w imieniu wszystkich mieszkańców, złożyli wiązankę kwiatów.  

 

 


  • Oleski pomnik Jana Pawła II został odsłoniety 3 maja 2013 roku. Wykonana w brązie płaskorzeźba przedstawia wizytę oleskich ministrantów w Watykanie. Jej autor prof. Józef Stasiński z Poznania zaprojektował ją na podstawie fotografii.
  • Na odwrocie monumentu umieszczona została róża, która jest symbolem Olesna.
  • Na pomniku zamieszczono cytat: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo... raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).