Poniedziałek, 5 czerwca 2023r. | Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Pokaż menu

Umowa na dofinansowanie z WFOŚiGW podpisana

05 kwietnia, 2023

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym, tj. 5 kwietnia 2023 r., w siedzibie Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji - Oleska Laguna, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki podpisał z panią prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Aleksandrą Drescher, umowę na dofinansowanie inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej basenu Oleska Laguna w Oleśnie” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w wysokości 770.220,00 zł.

  • Galeria WFOŚiGW Oleska Laguna podpisanie umowy
  • Galeria WFOŚiGW Oleska Laguna podpisanie umowy
  • Galeria WFOŚiGW Oleska Laguna podpisanie umowy
  • Galeria WFOŚiGW Oleska Laguna podpisanie umowy
  • Galeria WFOŚiGW Oleska Laguna podpisanie umowy

 


W ramach zadania przewiduje się zmianę źródła ciepła na cele grzewcze, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz przygotowania wody basenowej na pompę ciepła powietrze-woda o mocy 200 kW. Ulepszenie przewiduje zastosowanie bufora ciepła, montaż automatyki, pomp obiegowych. Dodatkowo przewiduje się zastosowanie modułu kogeneracyjny o mocy elektrycznej 20 kWe oraz mocy cieplnej 39 kWt, do produkcji ciepła na cele podgrzania wody basenowej. Jako szczytowe źródło ciepła przewiduje się zastosowanie istniejącej kotłowni na gaz ziemny.

Ww. rozwiązanie zostało wskazane jako optymalne w zakresie zasilania obiektu basenu

w energię i ciepło, zgodnie z wykonanym audytem energetycznym:

1. Instalacja fotowoltaiczna PV do produkcji energii elektrycznej:

Ulepszenie przewiduje zastosowanie instalacji fotowoltaicznej PV 125 szt. paneli o łącznej mocy 50 kWp i powierzchni 245 m2.

2. System grzewczy:

Ulepszenie przewiduje zmianę źródła ciepła na cele grzewcze, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz przygotowania wody basenowej na pompę ciepła powietrze-woda o mocy 200 kW. Ulepszenie przewiduje zastosowanie bufora ciepła, montaż automatyki, pomp obiegowych. Dodatkowo przewiduje się zastosowanie modułu kogeneracyjny o mocy elektrycznej 20 kWe oraz mocy cieplnej 39 kWt, do produkcji ciepła na cele podgrzania wody basenowej. Jako szczytowe źródło ciepła przewiduje się zastosowanie istniejącej kotłowni na gaz ziemny.

Łączna wartość projektu – 1.540.575,00 zł

DJI_0828.jpeg

 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).