Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Umowa na dofinansowanie remontu drogi Wojciechów – Łowoszów podpisana!

27 listopada, 2023

Dzisiaj, 27 listopada 2023 r. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Opolu, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz ze Skarbnikiem Gminy Anetą Sitną, podpisali umowę na wykonanie zadania pn. "Remont drogi relacji Łowoszów - Wojciechów" w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Dofinansowanie, które zostało przyznane na to zadanie naszej gminie wynosi 1 307 298,05 zł, a całkowita wartość zadania oszacowana została na kwotę 1 867 568,65 zł.

wojeowda.jpeg

Jazda po urokliwej drodze - aleją lipową - pomiędzy Wojciechowem a Łowoszowem , już w przyszłym roku będzie prawdziwą przyjemnością!


al lipowa.jpeg

Podpisanie umów to rezultat zatwierdzenia przez Premiera Mateusza Morawieckiego dnia 2 października 2023 r. Listy zadań gminnych i powiatowych dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji drogowych w województwie opolskim w 2024 roku to niemal 99 mln zł (a dokładnie 98 773 234,89 zł). 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).