Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Spółka Wisen z Olesna zainwestuje 20 milionów złotych!

22 lutego, 2024

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki spotkał się w swoim gabinecie z właścicielami Spółki Wisen Sp. z o.o. z Olesna - Wojciechem Seiblem i  Arturem Więcławem, którzy 19 lutego 2024 r., podpisali z Prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, decyzję o wsparciu swojej nowej inwestycji o wartości 20 milionów złotych!

Spółka Wisen, jest jedną z pierwszych, która zainwestowała środki w oleskie tereny inwestycyjne, dlatego jej prężny rozwój szczególnie cieszy. Burmistrz życzył również, by wszystkie prace przebiegły pomyślnie i zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. 

IMG-20240221-WA0073.jpeg

Celem planowanej inwestycji jest zwiększenie zdolności produkcyjnych w istniejącym zakładzie poprzez realizację trzech zadań inwestycyjnych: zakupu działki o powierzchni 0,6308 ha i wybudowania na niej parkingu i placu manewrowego, przeprowadzenia kompleksowej modernizacji i uzupełnienia parku maszynowego o linie kulkarki, frytkarki i linię do produkcji filcu oraz zakupu innowacyjnej linii technologicznej do produkcji włókniny puszystej.

Wisen Sp. z o. o. jest wiodącym w kraju producentem wypełnień z włókien poliestrowych i pianki poliuretanowej. Prowadzi działalność od 2017 r. w zakresie wytwarzania włókniny poliestrowej, kulki silikonowej, frytki poliuretanowej i tektury litej niezbędnych do produkcji w sektorze meblarskim, budowlanym i odzieżowym, stosowanej do produkcji poduszek meblowych, materacy, mebli tapicerowanych, kołder, poduszek, śpiworów oraz w sektorze motoryzacyjnym.
 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).