Piątek, 27 stycznia 2023r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

Remont dworca PKP w Oleśnie idzie pełną parą!

21 czerwca, 2021

Trwa generalny remont dworca PKP w Oleśnie połączony z wymianą instalacji oraz termomodernizacją zewnętrzną. W ostatnich dniach skute zostały tynki wewnętrze i zewnętrzne, wywieziony został gruz z rozbiórki oraz zdemontowano większość stolarki drzwiowej. 

Dworzec PKP jest obiektem wybudowanym w latach 1922-1923 i znajduje się w ewidencji zabytków. Południowo-wschodnia część budynku była w całości nieużytkowana, w pozostałej znajdowały się restauracja oraz lokale mieszkalne. Zachowały się nieliczne detale architektoniczne.

Zgodnie z planem po remoncie, który zakończy się w przyszłym roku na parterze część pomieszczeń zajmie straż miejska (w części południowo-wschodniej dworca) oraz ośrodek pomocy społecznej (w części północno-zachodniej). W centralnej części dalej będą mieścić się hol główny z poczekalnią, toaletami i biurem obsługi klienta (w miejscu dawnych kas – z obsługą w pomieszczeniu i przez okienko). Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).