Poniedziałek, 21 czerwca 2021r. | Imieniny: Alicji, Alojzego
Pokaż menu

Profilaktyka ma znaczenie – mammobus w Oleśnie

12 maja, 2021

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z mammografii lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi do skorzystania z bezpłatnego badania w mammobusie, który 21 maja od 9:00 do 15:00 będzie stał na parkingu przy Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji - Oleska Laguna

Ze sobą należy zabrać dokument tożsamości oraz zdjęcie i opis poprzedniego badania (jeśli było wykonywane).

Na badanie obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 58 325 76 02.

Na czym polega mammografia?

Mammografia jest badaniem, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. W czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi.

Drogie Panie - regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwa jest jej skuteczne leczenie. Profilaktyka naprawdę ma znaczenie! 

Mammobus.jpeg

ulotka mammo.jpeg
 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).