Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Ostatnia prosta przed niedzielnym maratonem – zobacz trasę wyścigu!

02 grudnia, 2020

Liczne spotkania organizacyjne, setki wykonanych telefonów i wysłanych maili...i tak dobiegliśmy do ostatniej prostej w organizacji niedzielnych 40. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie i 90. PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie.


 

 

Blisko 150 biegaczy, najlepszych polskich maratończyków, pięciokrotnie pokona pętlę o długości nieco ponad 2,3 km na Osiedlu Walce w Oleśnie oraz czterokrotnie pętlę o długości niespełna 4,7 km biegnącą przez Wachów i Wachowice, po czym ul. Wachowską powrócą na stadion, gdzie usytuowana będzie meta. My będziemy mogli śledzić ich zmagania dzięki transmisji przez Internet. Start biegu przewidziano na godzinę 11:00, natomiast zakończenie na godzinę 14:30.

 

 


Trasa liczy 42,195 km z dokładnością do aż 5 centymetrów, dzięki dokładnej atestacji pana Tadeusza Dziekońskiego.

Lista ulic, którymi będzie przebiegał maraton:

  • ul. Kilińskiego (Olesno),
  • ul. Słoneczna (Olesno),
  • ul. Wronczyńska (Olesno),
  • ul. Wachowska (Olesno),
  • ul. Kuczki (Wachów),
  • ul. Szkolna (Wachowice),
  • ul. Powstańców Śląskich (Wachowice).

Film z objazdu trasy:

Prosimy o wyrozumiałość mieszkańców Wachowa, Wachowic oraz Osiedla Walce w Oleśnie, gdyż w tym dniu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Prosimy o nieparkowanie pojazdów w obszarze zamknięcia ruchu w podanych godzinach oraz dostosowanie się do poleceń organizatorów i służb porządkowych. Dodatkowo prosimy o dopilnowanie, by zwierzęta domowe w czasie trwania biegów nie opuszczały posesji i bardzo prosimy o wyrozumiałość.

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).