Środa, 28 września 2022r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Olesno pamięta! 102. rocznica urodzin Papieża Polaka

18 maja, 2022

 

Dziś, tj. 18 maja 2022 r., pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy oleskim Rynku, uczciliśmy pamięć Papieża Polaka w 102. rocznicę Jego urodzin.

Wiązankę kwiatów w imieniu mieszkańców złożyli Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, z-ca Burmistrza Jerzy Chęciński oraz Sekretarz Gminy Janusz Wojczyszyn.

Przypominamy, że do końca maja na oleskim Rynku stoi wystawa pt. "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Jest to kompilacja archiwalnych zdjęć i cytatów prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz człowieka, na którego autorytecie wzorował się prymas, czyli Ojca Św. Jana Pawła II. - Wystawa "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia" na oleskim Rynku

Jan Paweł II.jpeg

Jan Paweł II..jpeg 

 


• Oleski pomnik Jana Pawła II został odsłonięty 3 maja 2013 roku. Wykonana w brązie płaskorzeźba przedstawia wizytę oleskich ministrantów w Watykanie. Jej autor prof. Józef Stasiński z Poznania zaprojektował ją na podstawie fotografii.

• Na odwrocie monumentu umieszczona została róża, która jest symbolem Olesna.

• Na pomniku zamieszczono cytat: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo... raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).