Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Od nowego roku kolejny projekt edukacyjny we wszystkich przedszkolach

19 listopada, 2020

Żłobek Miejski w Oleśnie oraz wszystkie przedszkola na terenie naszej gminy są otwarte i sprawują opiekę nad dziećmi zgodnie z wytycznymi na czas pandemii koronawirusa. Dzięki temu przedszkolaki cały czas biorą udział w zajęciach dodatkowych realizowanych w ramach projektu pn. „Dobre przedszkole – lepsza przyszłość”, realizowanego od stycznia 2019 roku do grudnia 2020 r.

Miło nam poinformować wszystkich rodziców, że od stycznia 2020 r. we wszystkich przedszkolach (8 przedszkoli znajdujących się na terenach wiejskich w: Bodzanowicach, Borkach Małych, Borkach Wielkich, Łowoszowie, Sowczycach, Wachowie, Wojciechowie, Wysokiej oraz 3 PP miejskich: nr 3 z Oddziałem Integracyjnym, nr 4 i jeden oddział przedszkolny przy PSP nr 3 w Oleśnie) wystartuje nowy projekt  pn. „Kraina wiedzy w przedszkolach Gminy Olesno”, dzięki, któremu we wszystkich przedszkolach utrzymane zostanie wydłużenie czasu pracy, a dzieci brać będą udział w bezpłatnych zajęciach rozwijających ich umiejętności i przygotowujących do rozpoczęcia nauki w szkole.

Są to m.in. zajęcia z matematyki na wesoło z nauką kodowania, spotkania ze sztuką, gimnastyka ogólnorozwojowa, muzykoterapia, a także wsparcie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, logopedyczne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym. Planuje się także dofinansowanie studiów podyplomowych i szkoleń dla nauczycieli.

Całkowita wartość projektu: 1.214.155,20 zł
Wartość dofinansowania: 1.029.617,70 zł

tablica.jpeg

projekt Ewelina.jpeg

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).