Wtorek, 6 grudnia 2022r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Komunikat Burmistrza Olesna o odwołaniu ograniczenia oświetlenia ulic

24 października, 2022
Ratusz w Oleśnie /  Konrad Kurzacz Pimke - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Oleśnie / Konrad Kurzacz Pimke - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy.

Gmina Olesno, podobnie jak inne gminy w kraju, otrzymała dodatkowe środki rządowe m.in. na cele związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego. Ustalona została też przez Rząd RP maksymalna cena energii elektrycznej dla samorządów i ich jednostek organizacyjnych, która została trzykrotnie zmniejszona w stosunku do pierwotnie proponowanych cen przez TAURON Sprzedaż sp. z o.o.

Ponadto w ramach Związku Gmin Śląska Opolskiego w ciągu najbliższych dni podejmujemy negocjacje cen z TAURON Sprzedaż sp. z o.o. w temacie zbiorowego zakupu energii elektrycznej dla 358 jednostek organizacyjnych w 38 gminach zrzeszonych w tym Związku.

W związku z powyższym podjąłem decyzję o odwołaniu ograniczenia oświetlenia ulic na terenie Gminy Olesno.

Jednocześnie kontynuujemy racjonalizowanie wydatków związanych z korzystaniem z energii elektrycznej w gminnych jednostkach organizacyjnych.

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).