Piątek, 28 stycznia 2022r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Karnawałowy Koncert Książęcej Orkiestry Symfonicznej zachwycił!

09 stycznia, 2022

W piątek, 7 stycznia 2022 r., w sali koncertowej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, mogliśmy poczuć się jak w Złotej Sali Musikverein!

Wszystko dzięki wspaniałej Książęcej Orkiestrze Symfonicznej pod batutą dra Marka Kudry, na co dzień dyrektora oleskiego MDK. 

Koncert otworzył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który złożył wszystkim życzenia noworoczne, dodając przy tym, że to wydarzenie otwiera kalendarz imprez kulturalnych, których, mamy nadzieję, w Oleśnie w tym roku nie zabraknie.

Pierwsza część koncertu była prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki klasycznej. W repertuarze koncertu znalazły się klasyczne walce wiedeńskie z tradycyjnym „Marszem Radetzkiego”.

Po przerwie, w czasie której wzniesiono symboliczny toast za wszelką pomyślność w nowym roku, w drugiej części koncertu wysłuchaliśmy utworów Kabaretu Starszych Panów na orkiestrę z udziałem wyjątkowych solistów - Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk oraz Michała Bobera, znanego oleskiej publiczności z występu podczas Dni Olesna 2021. Autorem aranżacji utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów był Przemysław Michalak.

Muzyczny koncert  publiczność nagrodziła owacjami na stojąco, a z opinii uczestników wynika, że powinien on stać się oleską tradycją noworoczną!

 

 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).