Jubileusz 30-lecia PSP nr 2 w Oleśnie w niezwykłej teatralnej oprawie
W dniu 22 maja 2026 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie świętowała jubileusz 30-lecia swojej działalności. Był to wyjątkowy wieczór pełen wspomnień, wzruszeń oraz dumy z dorobku szkoły, która od trzech dekad kształtuje kolejne pokolenia mieszkańców Gminy Olesno.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, środowiska oświatowego oraz instytucji współpracujących ze szkołą. Wśród gości obecni byli m.in. Opolski Wicekurator Oświaty Marek Leśniak, Burmistrz Olesna Piotr Gręda, Przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnie Klaudiusz Małek, Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Oleśnie Żaneta Halska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Oleśnie Ewa Cichoń, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Dzierżon, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy.

Galeria - Bożena Julia Wewiór - Agencja Robót Twórczych
Centralnym punktem obchodów był spektakl inspirowany „Opowieściami z Narnii” C.S. Lewisa. Zamiast tradycyjnej akademii przygotowano rozbudowane widowisko teatralne, które zachwyciło rozmachem i dopracowaniem każdego elementu. W realizację przedsięwzięcia zaangażowało się blisko 80 osób, w tym ponad 40 aktorów i tancerzy. Starannie przygotowana scenografia, kostiumy, oprawa muzyczna i świetlna oraz dynamiczna choreografia stworzyły niezwykłe, niemal półtoragodzinne przedstawienie.
Galeria FotoDedyk
-
Pokaż zdjęcie 1 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 2 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 3 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 4 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 5 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 6 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 7 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 8 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 9 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 10 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 11 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 12 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 13 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 14 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 15 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 16 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 17 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 18 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 19 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 20 z galerii

Prace nad spektaklem trwały wiele miesięcy - przygotowania rozpoczęły się już jesienią ubiegłego roku. Efekt końcowy był wynikiem ogromnego zaangażowania uczniów, absolwentów, rodziców oraz członków kół teatralnych działających przy Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.
Pomysłodawczynią, autorką scenariusza oraz reżyserką widowiska była Dagmara Staniszewska-Suska. Przedstawienie poruszało tematykę dobra, odwagi, nadziei i siły płynącej ze współpracy oraz wzajemnego wsparcia, pokazując, że nawet w najtrudniejszych chwilach warto pozostać wiernym swoim wartościom.
Gratulujemy całej społeczności szkolnej pięknego jubileuszu oraz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.





