II Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie
19 maja 2026 roku w Klubie Senior+ w Oleśnie, odbyła się II w tym roku, sesja Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie, na którą zaproszona została Pani Jolanta Kraśnicka - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Starostwie Powiatowym w Oleśnie. W spotkaniu uczestniczyła również Sekretarz Gminy Grażyna Pychyńska.

Pani Rzecznik omówiła zebranym prawa konsumenta oraz bezpieczeństwo zakupowe, zwróciła szczególną uwagę przed pochopnym zawieraniem umów, a także nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez przedsiębiorców. Wyjaśniła również jak skutecznie odstąpić od zawartej na odległość umowy i poza siedzibą przedsiębiorstwa oraz jak złożyć reklamację gdy towar jest niegodny z zawartą umową . Były to cenne wskazówki , które Radni będą mogli przekazać Seniorom w swoich organizacjach lub stowarzyszeniach.
Podczas sesji omówione zostały sprawy bieżące związane z bezpieczeństwem Seniorów oraz sprawy związane z organizacją tegorocznych SENIORALII, które zaplanowane zostały na dzień 25 września br.