Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Gmina Olesno wyróżniona za projekt pn. “Cyfrowa transformacja w Gminie Olesno”

27 maja, 2022

Gmina Olesno została doceniona i wyróżniona za projekt pn. "Cyfrowa transformacja w Gminie Olesno" w konkursie Innowacyjny Samorząd. Jest to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne gminy, miasta, powiaty i województwa. 26 maja 2022 r. na uroczystej gali w Warszawie, dyplom dla naszej gminy, odebrał Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki.

wh1_5882.jpeg

W tym roku jury nagrodziło 18 projektów i przyznało 49 wyróżnień.

Obecny na gali minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zaznaczył, że innowacyjny samorząd nie oznacza konieczności stosowania nowych rozwiązań technologicznych, ale może wyróżniać się nowoczesnym podejściem np. do spraw społecznych.

Cyfrowa transformacja Gminy Olesno to przede wszystkim działania związane ze zwiększeniem uczestnictwa mieszkańców Gminy Olesno w życiu publicznym poprzez rozwój usług cyfrowych, wdrożenie wielomodułowego Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, uruchomienie Platformy Informacyjno-Płatniczej, aplikacji mobilnej Gminy Olesno oraz portalu mapowego Gminy Olesno.

wh1_6027.jpeg
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).