Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Samorządu Terytorialnego, święto ustanowione dla upamiętnienia pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce, które odbyły się w 1990 roku.
To szczególny dzień, by wyrazić wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w działalność samorządową - radnym, sołtysom, pracownikom jednostek samorządowych, lokalnym liderom i społecznym działaczom, którzy każdego dnia pracują na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.
Dziękujemy za zaangażowanie, odpowiedzialność i troskę o dobro wspólne. To dzięki wspólnej pracy lokalne społeczności mogą się rozwijać i stawać coraz lepszym miejscem do życia.

Źródło: Urząd Miejski w Oleśnie