Piątek, 14 czerwca 2024r. | Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala
Pokaż menu

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie przeszedł na emeryturę

31 grudnia, 2020

We wtorek 29 grudnia 2020 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wziął udział w spotkaniu pożegnalnym odchodzącego na emeryturę dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie – pana Ernesta Hobera.

Pan Ernest Hober jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku ekonomia. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1979 roku w Fabryce Armatury w Oleśnie na samodzielnym stanowisku ds. osobowych. Następnie pracował w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych, Zakładzie Doświadczalnym Ziemniaka w Starym Oleśnie i Przedsiębiorstwie Budowlano-Montażowym w Oleśnie.

W latach osiemdziesiątych był działaczem w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Krajoznawczym. Organizatorem wielu wypraw w polskie i czeskie góry, w tym organizatorem pierwszej oleskiej wyprawy w Himalaje. Był prezesem Zakładowego Koła PTTK przy zakładzie Armatura Olesno.

W latach 1981-1987 prowadził młodzieżowy zespół kościelny przy oleskiej parafii. W roku 1981 był współzałożycielem zespołu muzycznego Zodiak, który działał do roku 1990. Był zawodnikiem oleskiego klubu piłkarskiego, któremu nadal wiernie kibicuje.
Od 15 października 1990 roku jako dyrektor Miejskiego Domu Kultury stał się głównym animatorem życia kulturalnego naszego miasta, organizował i współorganizował większość imprez miejskich, wiele z nich o randze wojewódzkiej, a nawet krajowej: Reggae Majówka, Przegląd Piosenki Poetyckiej, Rewia Orkiestr Tanecznych, Festiwal Teatrów Dziecięcych, Dni Olesna.
Zasiadał w jury wielu konkursów i przeglądów. Dzięki sprawowanej funkcji stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Oleśnie, a dzięki swojemu życzliwemu usposobieniu i niebywałej charyzmie łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, jest ceniony i lubiany przez młodzież.

Był zaangażowany w życie kulturalne miasta, któremu poświęcał także wiele prywatnego czasu.

Burmistrz Sylwester Lewicki dziękując i życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i spełnienia wszystkich niezrealizowanych dotąd marzeń, podkreślił, że współpraca z panem Ernestem była zawsze bezproblemowa i bardzo owocna.

Do najlepszych życzeń zdrowia i spełnienia dotąd niezrealizowanych marzeń i planów dołączają się wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego!

078082be-9e52-4b39-8430-62c7ddcee015.jpeg

9945babf-5bd1-4d21-921d-84b745445ad7.jpeg
96b7532c-b599-4e46-99a9-c3602c584b1e.jpeg
 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).