Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

94. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

11 października, 2022

Już 26 listopada 2022 roku w miejscowości Leśna w gminie Olesno odbędą się 94. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

Ponadto, dzień później tj. 27 listopada 2022 r. na trasie Mistrzostw Polski odbędą się biegi otwarte dla zawodników nieposiadających licencji PZLA: I Małe Mistrzostwa Polski w przełajach dla dzieci – wydarzenie, które wejdzie w ramy programu „Lekkoatletyka dla każdego!” oraz otwarty I Leśny Bieg po trasie Mistrzostw Polski w przełajach na 10 km.

Dzięki życzliwości Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Olesno jest jedyną gminą w Polsce, która będzie mogła poszczycić się organizacją:

oraz

  • Mistrzostw Polski  w przełajach, które odbędą się właśnie 26 listopada 2022 r. w Leśnej.

W Oleśnie pojawi się blisko 1000 uczestników z całej Polski by zmagać się w biegach, które mają wyłonić Mistrzów Polski i dać kwalifikację na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych

Wydarzenie pn. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbędą się pod honorowym patronatem:

  • Ministerstwa Sportu i Turystyki
  • Marszałka Województwa Opolskiego
  • Powiatu Oleskiego

Więcej szczegółów już wkrótce!

mistrzostwa plakat.jpeg
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).