Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

6 grudnia najlepsi maratończycy pobiegną w Oleśnie!

25 listopada, 2020

6 grudnia w Oleśnie będzie można spotkać nie tylko Mikołaja, ale i maratończyków, tylko musicie być czujni, bo im przebiegnięcie 42,195 km zajmuje niewiele ponad 2 godziny.

Niestety obecne warunki nie pozwalają na udział kibiców na trasie, ale dzięki kamerom na miejscu, będziemy mogli śledzić cały bieg online - na stronie PZLA Polski Związek Lekkiej Atletyki i stronie www.olesno.pl.

O tym jak ważne dla zawodników jest wystartowanie w maratonie w Oleśnie, opowiedział aktualny, najlepszy polski maratończyk Henryk Szost (2:07:39).

Fragment wywiadu w którym zostaliśmy jako miasto bardzo wyróżnieni - "Rozmawialiśmy w niedzielę, a we wtorek mieliśmy już wytypowane Olesno, gdzie burmistrz, władze, policja, wszyscy się zgodzili, żeby takie zawody przeprowadzić. Miasto stanęło mega na wysokości zadania."  Polecamy lekturę całego wywiadu - https://bieganie.pl/?show=1&cat=5&id=11021.

Maraton.png
 

 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).