40. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie
W piątek, 24 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się 40. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych. Wydarzenie zgromadziło 10 zespołów teatralnych z regionu, a na scenie zaprezentowało się łącznie 120 młodych artystów.

Przegląd trwał od godziny 10:00 do 19:00 i był okazją do prezentacji spektakli przygotowanych przez dzieci i młodzież. Różnorodność form scenicznych oraz wysoki poziom artystyczny poszczególnych wystąpień potwierdziły, że teatr dziecięcy w regionie rozwija się bardzo dynamicznie. Wydarzenie przebiegało w atmosferze sprzyjającej wymianie doświadczeń oraz integracji młodych twórców.


Jury w składzie:
- Maria Skiba (Opole),
- Tomasz Stochniał (Opole),
- Sławomir Kuligowski (Opole)
po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia.

Wyróżnienia (400 zł oraz bony o wartości 200 zł) otrzymali:
- grupa teatralna „Zwierzaki” z Olesna za spektakl „Nowe”,
- grupa teatralna „FLUG” z Kędzierzyna-Koźla za spektakl „W poszukiwaniu szczęścia”,
- grupa teatralna „Chochliki” z Krapkowic za spektakl „Banda z Burej”.
Nagrody główne (600 zł oraz bony o wartości 300 zł) przyznano:
- grupie teatralnej „Teatralne Serdelki” z Głubczyc za spektakl „Idziemy po skarb”,
- grupie teatralnej „Gałganek” z Luboszyc za spektakl „Człowieczek Nakręcony”,
- grupie teatralnej „MaMeMik” z Dobrodzienia za spektakl „Tajemnice Nocy Kupały”.
Ponadto jury przyznało nagrodę w wysokości 300 zł oraz bon o wartości 500 zł dla Ewy Sitarz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach za reżyserię spektaklu „Człowieczek Nakręcony”.
Nagrody indywidualne za grę aktorską (300 zł oraz bony o wartości 100 zł) otrzymali:
- Konrad Pochwała – za rolę Króla w spektaklu „Człowieczek Nakręcony”,
- Krzysztof Kuc – za rolę Pana Piotrusia w spektaklu „Banda z Burej”.
Nagrody pieniężne, bony oraz statuetki pamiątkowe ufundowali Burmistrz Olesna Piotr Gręda oraz Marszałek Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza. Nagrody w imieniu organizatorów wręczyła Zastępca Burmistrza Olesna Magdalena Panek.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, opiekunom artystycznym oraz członkom jury za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierowane są również do Fotodedyk za dokumentację fotograficzną festiwalu.
Więcej zdjęć w poście Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie:
Galeria FotoDedyk
-
Pokaż zdjęcie 1 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 2 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 3 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 4 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 5 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 6 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 7 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 8 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 9 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 10 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 11 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 12 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 13 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 14 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 15 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 16 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 17 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 18 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 19 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 20 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 21 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 22 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 23 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 24 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 25 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 26 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 27 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 28 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 29 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 30 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 31 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 32 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 33 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 34 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 35 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 36 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 37 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 38 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 39 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 40 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 41 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 42 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 43 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 44 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 45 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 46 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 47 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 48 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 49 z galerii

-
Pokaż zdjęcie 50 z galerii
