Sobota, 6 czerwca 2026r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

40. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie

28 kwietnia, 2026

W piątek, 24 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się 40. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych. Wydarzenie zgromadziło 10 zespołów teatralnych z regionu, a na scenie zaprezentowało się łącznie 120 młodych artystów.

011.jpeg

Przegląd trwał od godziny 10:00 do 19:00 i był okazją do prezentacji spektakli przygotowanych przez dzieci i młodzież. Różnorodność form scenicznych oraz wysoki poziom artystyczny poszczególnych wystąpień potwierdziły, że teatr dziecięcy w regionie rozwija się bardzo dynamicznie. Wydarzenie przebiegało w atmosferze sprzyjającej wymianie doświadczeń oraz integracji młodych twórców.

013.jpeg

016.jpeg

Jury w składzie:

  • Maria Skiba (Opole),
  • Tomasz Stochniał (Opole),
  • Sławomir Kuligowski (Opole)

po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia.

023.jpeg

Wyróżnienia (400 zł oraz bony o wartości 200 zł) otrzymali:

  • grupa teatralna „Zwierzaki” z Olesna za spektakl „Nowe”,
  • grupa teatralna „FLUG” z Kędzierzyna-Koźla za spektakl „W poszukiwaniu szczęścia”,
  • grupa teatralna „Chochliki” z Krapkowic za spektakl „Banda z Burej”.

Nagrody główne (600 zł oraz bony o wartości 300 zł) przyznano:

  • grupie teatralnej „Teatralne Serdelki” z Głubczyc za spektakl „Idziemy po skarb”,
  • grupie teatralnej „Gałganek” z Luboszyc za spektakl „Człowieczek Nakręcony”,
  • grupie teatralnej „MaMeMik” z Dobrodzienia za spektakl „Tajemnice Nocy Kupały”.

Ponadto jury przyznało nagrodę w wysokości 300 zł oraz bon o wartości 500 zł dla Ewy Sitarz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach za reżyserię spektaklu „Człowieczek Nakręcony”.

Nagrody indywidualne za grę aktorską (300 zł oraz bony o wartości 100 zł) otrzymali:

  • Konrad Pochwała – za rolę Króla w spektaklu „Człowieczek Nakręcony”,
  • Krzysztof Kuc – za rolę Pana Piotrusia w spektaklu „Banda z Burej”.

Nagrody pieniężne, bony oraz statuetki pamiątkowe ufundowali Burmistrz Olesna Piotr Gręda oraz Marszałek Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza. Nagrody w imieniu organizatorów wręczyła Zastępca Burmistrza Olesna Magdalena Panek.

032.jpeg

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, opiekunom artystycznym oraz członkom jury za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierowane są również do Fotodedyk za dokumentację fotograficzną festiwalu.

Więcej zdjęć w poście Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie:

Galeria FotoDedyk




Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).