Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada, 2020

Dziś mija już 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Ze względu na trwającą epidemię, w całej Polsce to wydarzenie obchodzone jest mniej hucznie, jednak nie mniej uroczyście. Podobnie było dziś w Oleśnie.

Burmistrz Olesna wraz z przedstawicielami władz samorządowych, radnych Rady Miejskiej z pocztem sztandarowym Gminy Olesno i przedstawicielami służb mundurowych, wzięli udział w mszy św. w intencji Ojczyzny, która odbyła się o godzinie 11:00 w kościele pw. Bożego Ciała.

Po niej uczestnicy przeszli pod pomnik Lotników Polskich, by poprzez symboliczne złożenie biało-czerwonych kwiatów, oddać hołd bohaterom walk o niepodległość Polski.

Burmistrz podziękował uczestnikom za obecność i wyraził nadzieję, że już następne obchody państwowego święta, odbędą się w takiej formie, do jakiej wszyscy przywykliśmy.

 

 
Gmina Gmina Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).