Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Podpisane umowy

22 listopada, 2023

Podpisaliśmy umowy z firmą Usługi Projektowe "Trasa" z Kluczborka na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dotyczące:
1. Wykonania przejść dla pieszych w ciągu ul. Kluczborskiej w Gorzowie Śląskim.
2. Przebudowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Krzyżanowicach.
3. Przebudowy dróg gminnych – ul. J. Piłsudskiego i ul. Olszoka w Gorzowie Śląskim.
Gotowe dokumentacje pozwolą nam aplikować o środki zewnętrzne. Planujemy, że te zadania uda nam się zrealizować w latach 2024-2025!
_______________________________________________________________________
Podpisana została również umowa z Biurem Projektowym Ramony Zygmunt-Olejnik na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotycząca renowacji zabytkowej kamiennicy przy ul. Wojska Polskiego w Gorzowie Śląskim. Na to zadanie otrzymaliśmy 98-procentowe dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. To kwota w wysokości 980 tys. zł! Dzięki tej dotacji w przyszłym roku w kamiennicy wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Remontu doczeka się również dach. Ściany i poddasze zostaną docieplone. Odtworzona zostanie elewacja oraz wykonana izolacja przeciwwilgociowa.

 
Gmina Gmina Gorzów Śląski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).