Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Uroczyste otwarcie strzelnicy wirtualnej w Dobrodzieniu

28 listopada, 2023

W Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrodzieniu, z udziałem władz, przedstawicieli służb mundurowych oraz placówek oświatowych odbyło się uroczyste przekazanie do użytku wirtualnej strzelnicy, którą urządzono dzięki projektowi Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”.

W uroczystym otwarciu wirtualnej strzelnicy, które odbyło się we wtorek 28. Listopada 2023 r. uczestniczyli m.in.:  Szef OZ w Opolu Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Tomasz Włodarczyk, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu ppłk Arkady Smoliński,  Burmistrz Dobrodzienia Andrzej Jasiński, Zastępca Burmistrza Dobrodzienia Michał Tul, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu Krystyna Kazimierowicz oraz Przedstawiciel Zespołu Szkół w Dobrodzieniu Łukasz Dziemba.

Gmina Dobrodzień w ramach dotacji  MON „Strzelnica w powiecie” pozyskała prawie 154 tysiące złotych dofinansowania na urządzenie strzelnicy, co stanowi 80 procent łącznych kosztów inwestycji, które wyniosły 192 401, 17 zł. Zadanie obejmowało  adaptację pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy wirtualnej z pracami przygotowawczymi oraz zakup wyposażenia strzelnicy wirtualnej zlokalizowanej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu – ul. Piastowska 49.

„Strzelnica w powiecie” to działający od kilku lat rządowy projekt, który zapewnienia obywatelom możliwości doskonalenia posługiwania się bronią palną w sposób bezpieczny. Jego celem jest zwiększenie dostępności i popularyzacji szkoleń strzeleckich oraz kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków strzeleckich wśród młodzieży szkolnej i członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze obronnym.

  • Galeria Otwarcie Strzelnicy wirtualnej
  • Galeria Otwarcie Strzelnicy wirtualnej
  • Galeria Otwarcie Strzelnicy wirtualnej
  • Galeria Otwarcie Strzelnicy wirtualnej
  • Galeria Otwarcie Strzelnicy wirtualnej

 

 
Gmina Gmina Dobrodzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).