Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz osadników

06 września, 2023

Dobrodzień, dnia 06 września 2023 r.

Szanowni Mieszkańcy,

            Burmistrz Dobrodzienia informuje, iż zgodnie z art. 6 ust. 5a i 5aa w zw. z art. 9u ust. ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469 z późn. zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia kontroli częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz osadników z instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków, a także zawartych umów na wywóz nieczystości ciekłych z przedsiębiorcami posiadającymi zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników z instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.

Usługę wywozu nieczystości ciekłych mogą wykonywać jedynie przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych  lub osadników z instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych wydane przez Burmistrza Dobrodzienia, które posiada na chwilę obecną tylko Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dobrodzieniu.

Szczegółowy plan kontroli określony jest w zarządzeniu Burmistrza Dobrodzienia nr S.0050.155.2023 z 06 września 2023 r.

Ponadto, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku gminach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469 z późn. zm.), kto nie wykonuje ww. o obowiązków podlega karze grzywny.

 

                                                                                                    /Burmistrz Dobrodzienia/

 

PDFKontrola ścieki 06.09.2023.pdf (332,97KB)

                                            

 
Gmina Gmina Dobrodzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).