Wtorek, 6 grudnia 2022r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Informacja dotyczy węgla dla mieszkańców Gminy Dobrodzień

24 października, 2022

 

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zbieranych formularzy wstępnych dotyczących węgla informujemy:

Do czasu podpisania ustawy i wejścia jej w życie bazujemy na informacjach z projektu, które w obecnym kształcie mogą ulec zmianie.

Po podpisaniu ustawy i wejściu jej w życie zostanie opracowany wniosek właściwy, który będzie wnioskiem wiążącym co do pozyskania Węgla (ekogroszek, kostka, orzech)

Obecnie zbierane dane służą do określenia wielkości zapotrzebowania mieszkańców Gminy Dobrodzień na Węgiel (ekogroszek, kostka, orzech)

Możliwość pozyskania Węgla (ekogroszek, kostka, orzech) do końca tego roku to 1,5 tony w roku 2023 możliwe będzie pozyskanie 1,5 tony. Można deklarować 1,5 tony lub 3 tony.

Jak ktoś kupił już Węgiel (ekogroszek, kostka, orzech) po cenie niższej niż 2000,00 zł. brutto to nie będzie mógł skorzystać z możliwości zakupu węgla przez Gminę.

W projekcie ustawy jest zapis „ Do wniosku dołącza się oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022/2023, po cenie niższej niż 2000,00 zł. brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach …” (1,5 tony)

 

 
Gmina Gmina Dobrodzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).