Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r. | Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Pokaż menu

Fundacja Togatus Pro Bono w ramach realizacji rządowego programu udziela nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Oleskim.

22 września, 2022
Fundacja Togatus Pro Bono w ramach realizacji rządowego programu udziela nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Oleskim.
fot. Fundacja Togatus PRO BONO

Harmonogram

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w następujących lokalizacjach i godzinach.

Poniedziałek 08.00-12.00 Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Pl. Wolności 24, 46-380 Dobrodzień, NPO

Wtorek 14.00-18.00 Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Pl. Wolności 24, 46-380 Dobrodzień, NPO

Środa 14.00-18.00 Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Pl. Wolności 24, 46-380 Dobrodzień, NPO

Czwartek 08.00-12.00 Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Pl. Wolności 24, 46-380 Dobrodzień, NPO

Piątek 08.00-12.00 Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Pl. Wolności 24, 46-380 Dobrodzień, NPO

Numer telefonu, pod którym można umówić termin wizyty prawnej: 782 356 235

Komu przysługuje ?

Porada przysługuje osobie, która nie jest wstanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Z porady mogą skorzystać również przedsiębiorcy tj. osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które w ciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

➢ poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących uprawnieniach lub o spoczywających obowiązkach, również w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym

➢ wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego

➢ sporządzenie projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym

➢ sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową

➢ nieodpłatną mediację

 Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje:

➢ działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji (w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego)

➢ nieodpłatną mediację
Gmina Gmina Dobrodzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).