Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Camp “Weteran” Prosna 2022

07 września, 2022

11 września w Prosnej koło Praszki odbędzie się spotkanie integracyjno-szkoleniowe pn. "Camp "Weteran" Prosna 2022".

Camp "Weteran" Prosna 2022 to spotkanie integracyjno-szkoleniowe skierowana do uczniów szkół mundurowych i lokalnej społeczności. Organizatorami wydarzenia są Sołectwo Prosna i grupa weteranów Wojska Polskiego. Celem imprezy jest kształtowanie postaw proobronnych oraz integracja ludności cywilnej z żołnierzami zawodowymi i weteranami Wojska Polskiego. W programie imprezy zaplanowano spotkanie z weteranami misji pokojowych którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach na tak rozpoznawalnych medialnie misjach jak Irak czy Afganistan ale także mniej istniejących w świadomości społecznej jak Bośnia i Hercegowina, Kosowa, Czad. Przewidziano także blok dyskusyjny w którym będzie możliwość zadawania pytań naszym weteranom. W międzyczasie żołnierze z jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu zaprezentują aktualnie używane przez nich wyposażenie i uzbrojenie. Dostępna będzie również możliwość uczestniczenia w podstawowym szkoleniu i strzelaniu z bron ćwiczebnej. Odbędą się także pokazy walki wręcz a swoje stoisko zaprezentuje Stowarzyszenie "Miwo". Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i punktu gastronomicznego. Kulminacyjnym punktem imprezy będą wzloty balonem na uwięzi.

Początek o godz. 14:00. Wstęp wolny.
Gmina Powiat oleski
Powiat oleski zlokalizowany jest w północno-wschodniej części województwa opolskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice oraz miasta Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).